Рено Дастер: як замінити втулки стабілізатора спереду та ззаду
Рено Дастер: як замінити втулки стабілізатора спереду та ззаду

Рено Дастер: як замінити втулки стабілізатора спереду та ззаду

Гуркіт передньої підвіски, скрип при проїзді нерівностей і віддача в кермо – перші ознаки зношених деталей, зокрема втулок стабілізатора. На Рено Дастер, незалежно від типу приводу, заміна втулок стаба займає трохи більше години. Як вибрати і поміняти втулки на передньому та задньому стабілізаторі, які втулки краще, а які купувати не варто, ціни та артикули за каталогом – все це з’ясовуємо сьогодні.

Коли міняти втулки стабілізатора на Дастер, ресурс

 

Ми розуміємо, що ресурс втулок стабілізатора, як і багато деталей передньої підвіски, залежить від багатьох речей. Насамперед, це стосується стилю водіння і, звичайно, доріг, які ми вибираємо©.

Матеріал, з якого виготовлені втулки, теж важливий, при цьому втулка може бути виконана як з капролону, поліуретану, так і звичайної технічної гуми. Досвідчені дастероводи не рекомендують встановлювати поліуретанові втулки через високий рівень жорсткості матеріалу.

втулки стабилизатора рено дастер
Поліуретанові втулки — не найкращий вибір для Дастера

Передній стабілізатор починає гриміти на пробігу близько 40-45 тисяч, а задній (в повнопривідному Дастер) витримує до 60-70 тисяч. Втім, дуже багато залежить від факторів, що впливають — деякі відгуки власників говорять про пробіги під 80-90 тисяч для передніх втулок, а задні в хороших умовах можуть протриматися і того довше.

Ознаки несправності втулок стабілізатора, як перевірити

 

Нічого критичного не станеться, якщо ми не замінимо втулку вчасно, але ряд неприємностей нас переслідуватимуть до самої заміни:

 1. Скрип, стукіт і гуркіт у передній підвісці.
 2. Скрип у мокру погоду може іноді припинятися.
 3. Стук при діагональному проїзді лежачих поліцейських, наприклад.
 4. Порушення поперечної стійкості.
 5. Більш розхлябана поведінка автомобіля на нерівних дорогах і на високих швидкостях.
втулки стабилизатора рено дастер
Зношена втулка заднього стабілізатора

Звісно, вину можна списати не лише на втулки. За гуркіт у підвісці відповідатимуть і сайлент-блоки, і кульові опори, і важелі, і підшипники. Кожен із цих елементів перевіряється окремо. А ось втулки стабілізатора краще перевірити візуально:

 • втулка не повинна мати тріщин та сколів;
 • викришування втулки неприпустимо;
 • надмірне зношування призводить до утворення овального внутрішнього отвору.

Чому скриплять втулки стабілізатора на Рено Дастер

 

Оскільки стабілізатор поперечної стійкості може працювати тільки в тому випадку, коли має дві міцні опори по центру і дві опори по краях (дві втулки + два кульові наконечники стійок стабілізатора), знос будь-якої з точок фіксації означає порушення функцій стабілізації підвіски. Як передньої, так і задньої.

«Торсіонна штанга стабілізатора працює на скручування у певному діапазоні довжини, обмеженої втулками. Тому коли вона зношена, параметри торсіону змінюються, що впливає на стійкість автомобіля».

Скрип втулок залежить від того, наскільки точно виробник втулок підібрав розмір внутрішнього та зовнішнього діаметра з урахуванням номінального зусилля, яке надається хомутами кріплення.

Якщо торсіон ходить у втулці вільно, стабілізатор не працює. Те саме відбувається і тоді, коли торсіон перетиснутий. У цих випадках ми чуємо неприємний скрип, який означає, що торсіон провертається у втулці, а не відпрацьовує амплітуду переміщення за рахунок тіла втулки.

втулки стабилизатора рено дастер
Схема роботи стабілізатора: коли кузов крениться, на колеса діє зусилля від тяги стабілізатора

Тому дуже важливо підібрати такі втулки, які точно відповідали б за розмірами оригінальним, а матеріал виготовлення повинен мати таку ж жорсткість і щільність. Ось чому жорсткі капролонові та поліуретанові втулки більше шкодять підвісці, ніж допомагають, попри більший ресурс.

Вибираємо кращі втулки стабілізатора для Дастера. Ціни та артикули

 

Аналогів рідним гумкам для Дастера дуже багато, що й ускладнює вибір. Якщо відштовхуватися від ціни купувати найдешевші, не факт, що настановні розміри та конфігурація будуть відповідати заводським.

Конвеєрні втулки для переднього стабілізатора Дастер мають каталожні номери RENAULT 8200852550, RENAULT 546114237R. Для заднього (4х4) – RENAULT 562300111R. Внутрішній діаметр оригінальної втулки – 18,5 мм.

втулки стабилизатора рено дастер

Щоправда, ціни на оригінали кусаються. Наприклад, за задні втулки просять близько $16 за штуку, а передні коштують близько 10 доларів.

Неоригінальні втулки переднього стабілізатора мають такі номери за каталогом:

 • Lemforder 36179 01, ціна 60 гривень;
 • Sasic 2304026, 40 гривень штука;
 • Точка Опоры 13-01-3217, поліуретан, ціна 120 гривень;
 • Autorally RE 0114, поліуретановий самопал, 120 гривень;
 • SIDEM 805845;
 • Delphi TD992W, 100 гривень комплект;
 • MEYLE 16146150009;
 • Swag 60 93 7726;
 • FEBI 37726.

Аналоги задніх втулок наступні:

 • Asam, 32798, ціна 60 гривень;
 • Swag, артикул 60947385, ціна 130 гривень;
 • Febi, 47385, ціна 140 гривень;
 • Hans Pries (Topran) 701 187;
 • Meyle 16147150001.

Як замінити передні втулки стабілізатора на Рено Дастер

 

Вся робота із заміни втулок, що спереду, що ззаду, може зайняти трохи більше як годину, якщо під руками є все потрібне. А нам знадобиться набір ключів і головок, викрутки, металева щітка, проникне мастило WD 40 або щось таке.

За бажання і можливості, можна бризнути на нову втулку силіконовим мастилом для більш простого монтажу.

втулки стабилизатора рено дастер

Роботу виконуємо у такому порядку:

 1. Зриваємо колісні болти, ставимо автомобіль на яму або естакаду, витяг і знімаємо колеса, вивісивши передок. Не забуваємо про підставки та додаткові домкрати.втулки стабилизатора рено дастер
 2. Знімаємо пластиковий бризковик, який не дає нам дістатися хомута. Для цього виймаємо кліпсу, підчепивши її викруткою з плоским жалом, і виймаємо клямки, позначені стрілками.втулки стабилизатора рено дастер
 3. Тепер можна робити із втулкою стабілізатора що завгодно. Але ми відкрутимо два болти на 13 і знімемо хомут.втулки стабилизатора рено дастер
 4. Після цього оглянемо болти кріплення хомута. Дуже часто на них злизується різьблення. Якщо це сталося, міняємо їх на нові. Те саме стосується кліпс та засувок.
 5. Ретельно чистимо металевою щіткою місце встановлення втулки.
  втулки стабилизатора рено дастер
 6. Праворуч все робимо так само, але, користуючись нагодою, перевіряємо стан ременя приводу допоміжного обладнання.
  втулки стабилизатора рено дастер
 7. Встановлюємо нові втулки розрізом назад, але не затискаємо хомути до кінця. Гвинти затягуємо лише після встановлення автомобіля на землю. Інакше ми можемо або пошкодити нові втулки, або викликати небажану напругу стабілізатора.
 8. Збираємо все у зворотному порядку.

Змінюємо втулки заднього стабілізатора на Рено Дастер 4Х4

 

Теоретично встановлення та заміна задніх втулок стабілізатора мало відрізняється від заміни передніх. Хіба що не доведеться розбирати бризковики, оскільки до хомутів доступ відкритий спочатку. Так само відкручуємо гвинти головкою на 16 (по одному на бік), так само очищаємо місце посадки втулки від бруду, так само злегка змащуємо і встановлюємо нову втулку.

Після заміни задні втулки повинні відпрацювати не менше 80-100 тисяч кілометрів пробігу, якщо вибір виробника був вдалим. Найменш надійні втулки відходять близько 50-60 тисяч на задньому стабілізаторі Дастера 4х4.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *