Опора стійки амортизатора Audi 80, VW (B3, B4). Діагностика, заміна
Опора стійки амортизатора Audi 80, VW (B3, B4). Діагностика, заміна

Опора стійки амортизатора Audi 80, VW (B3, B4). Діагностика, заміна

Опора амортизатора на автомобілях Audi 80 B3 та B4, а також VW Passat B3,B4 (передня підвіска абсолютно однакова) здатна відпрацювати як мінімум 70-80 тисяч км пробігу. А зазвичай і більше. Проте багато хто з водіїв скаржаться на малий ресурс опори стійки амортизатора Ауді. Чому так відбувається, яку опору амортизатора краще купити, та як її замінити правильно, розбиратимемось далі.

Коли міняти верхню опору стійки амортизатора Ауді 80 B3, B4

Двадцять років — це солідний вік для будь-якої машини. Але це майже не стосується «сигар» та «бочок», Ауді 80 у кузовах Б3 та Б4. З мінімальним, але дбайливим та вчасним обслуговуванням, строк служби цих автомобілів майже безмежний. Німецька надійність. 

audi 80

Але навіть вони мають характерні болячки. Одна з них — конструкція та реалізація верхнього опорного підшипника, самої гумо-металічної опори амортизатора. Пізніше інженери переглянули конструкцію, але для машин, що випущені до початку 1997 року, проблема була актуальною.

Неприємність у тому, що діаметр опорного підшипника стійки та самої опори був дещо замалим для такого навантаження. До того ж опора жодним чином не кріпилась до кузова, вона трималася лише за допомогою верхньої тарілки, яка притискає до кузова опору за допомогою гайки.

Напевно, саме через таку конструкцію ресурс опори амортизатора Ауді 80 не дуже великий. Пізніше інженери VAG передивились архітектуру кріплення опори та почали фіксувати її до бризковика кузова за допомогою шпильок, як на більшості сучасних автомобілів. Це допомогло рівномірно розподілити навантаження від стійки на кузов та збільшити ресурс опори та опорного підшипника.

опора ауді 80
Опора стійки старого зразка Ауді 80 кріпилася до кузова тільки за допомогою цієї тарілчастої шайби.

Втім, повернемося до старої версії опори амортизатора 90-х років на VAG-івських Ауді 80 та VW Passat. Перші ознаки зношення опори амортизатора виглядають так:

 • стукіт підвіски при проїзді нерівностей;
 • тяжке обертання керма, кермо не повертається в нейтральне положення;
 • часткова втрата керованості, проблеми з утримуванням курсу;
 • великий люфт стійки у кузові;
 • збільшений зазор між верхньою тарілкою чашки та кузовом.

Власне, візуально зношення опори стійки амортизатора Ауді 80 виражається саме у великому зазорі між тарілчастою шайбою та кузовом, коли автомобіль стоїть на землі. Варто підняти передню частину на домкраті, зазор зникає. Це і говорить про те, що настав час міняти опору амортизатора. Але важливо вибрати правильну, чим ми й займемось.

зазор опори ауді
Саме цей зазор і визначає рівень зношення опори стійки на VW/Audi тих років

Яку опору амортизатора краще купити на Audi 80 B3, B4

Оскільки передня амортизаторна опора для Ауді 80 випускається десятками компаній у найрізноманітніших варіантах, вибрати кращу, яка прослужить хоча б 3-4 роки, досить важко. Також серед майстрів існує практика заміни оригінальної опори передньої стійки зовсім іншими запчастинами — опорами від VW Polo, кусками опор від Дастера чи інших моделей.

конструкція стійки ауді
Конструкція передньої стійки Ауді 80 В3-В4: 1 – шліцьова гайка, 50 Н∙м; 2 – опора амортизаційної стійки, як запчастина поставляється з вбудованим підшипником; 3 – тарілка пружини; 4 – шайба; 5 – упорний буфер, різне виконання для серійної моделі та моделі з підвищеною прохідністю; 6 – захисний чохол; 7 – гвинтова пружина; 8 – тарілка пружини; 9 – кришка чохла; 10 – підкладна шайба; 11 – упорний фланець; 12 – чохол; 13 – гвинтова кришка патрона амортизатора, 150 Н∙м; 14 – шток поршня; 15 – «пакет для поганих доріг»; 16 – амортизатор; 17 – корпус амортизатора.

Звісно, гарантувати високий ресурс та коректну роботу у таких випадках ніхто не може. Тим більше, що зараз випускають якісні та надійні опори з підшипником у зборі за цілком притомними цінами. Це і буде гарантувати довговічність та надійність, але якщо купити опору на Audi 80 B3 від нормального виробника, а не дешевий мотлох. 

Важливо!
Варто знати, що опори амортизатора випускаються у декількох розмірах по висоті, що формує їх стійкість до навантаження та компенсує просідання та зношення у більшості випадків.
опори лемфордер
Ліворуч стандартна опора амортизатора Лемфордер, праворуч – посилена висотою 43 мм.

Основні параметри опори у зборі з опорним підшипником стійки по висоті наступні:

 • стандартна опора — висота 36 або 37 мм;
 • посилена опора має висоту 41, 42 або 43 мм;
 • зовнішній діаметр — 76 мм;
 • внутрішній діаметр — 41,2 мм.

Відповідно запчастина має два оригінальних каталогових номери:

 • стандартна — AUDI, VW 8A0 412 323 B або С;
 • посилена — AUDI, VW 811 412 323 D або S, SEAT SE 02115 6228 AS1, 811 412 323 A.

Втім, з літерами у кінці коду цілком можлива плутанина, тому що продавці не завжди приділяють увагу таким «дрібницям». Тому варто уточнювати висоту (товщину) опори перед покупкою. 

Власники автомобілів та майстри зазвичай рекомендують встановлювати оригінальні опори, проте за номерами ОЕ скоріш за все проб’ються замінники. Серед них найбільшою повагою користується виробник Lemforder. За бажанням можна знайти й оригінал, проте він коштує від 1500 до 2100 гривень. Не зовсім демократично, як для 30-річної машини.

Тому ось номери нормальних опор стандартного розміру:

 • LEMFÖRDER 30753 01;
 • FEBI BILSTEIN 02429;
 • STARK SKSS-0670106;
 • TRISCAN 8500 29400;
 • OPTIMAL F8-1027;
 • BILSTEIN 12-244652;
 • SACHS 802 453;
 • SWAG 30 54 0005;
 • METZGER 6490288;
 • MEYLE 100 412 0004/HD;
 • TRW JSL104;
 • JP Group 1142402100.

Ціна цих опорників у середньому складає 10-13 доларів. Серед посилених 41-міліметрових опор найбільшу довіру викликають:

 • SKF VKDC35100, іде в комплекті з верхньою шайбою та гайкою;
 • Optimal 4F8-1027, в комплекті тільки гайка;
 • NTN-SNR KB657.02;
 • STARK SKSS-0670889, висота 43 мм;
 • RIDEX 1180S0889, висота 43 мм;
 • FLENNOR FL0916-J;
 • FEBI BILSTEIN 10446;
 • LEMFÖRDER 10076 01 009.

Ціна посилених опор стійок амортизаторів на Ауді 80 — від 350 до 560 гривень залежно від виробника.

Що потрібно для заміни опори амортизатора Audi 80 B3, B4

Теоретично для заміни опорника стійки потрібно мати купу спеціальних інструментів, перехідників та насадок. Проте водій з правильними руками запросто обійдеться базовим набором інструментів:

 • накидні ключі або головки на 13, 19 та 22 мм;
 • шестигранник на 7 мм;
 • динамометричний ключ;
 • стяжки для пружин, підійдуть будь-які, але краще не менш ніж три штуки;
 • проникне аерозольне мастило типу WD-40, або щось на кшталт польського Vulkan;
 • консистентне мастило для змащення різьби під час встановлення.

Також необхідний спеціальний ключ для відкручування гайки, що тримає безпосередньо опору на штоку амортизатора. З якихось причин інженери VAG вирішили застосувати гайку з двома прорізами. Її можна відкрутити за допомогою зігнутих круглогубців, якщо постаратися.

круглогубці

Але існує спеціальний перехідник такий, як на фото. Він є не у кожному магазині, та й купляти його для колекції приблуд у гаражі навряд чи варто, якщо ви не займаєтесь ремонтом ходової професійно. 

Також його можна виготовити болгаркою за кілька хвилин, використовуючи ось це креслення. Тут приблизні розміри, але він працює 100%.

ключ

Ще потрібно буде гумова підкладка під верхню тарілчасту металеву шайбу. З заводу тут встановлювали пластикову прокладку товщиною 5-7 мм, але навряд чи вона збереглась за 30 з гаком років експлуатації. Тому її доведеться зробити власноруч.

прокладка

Для цього підійде будь-який армований гумовий матеріал (з транспортерної стрічки, старої шини тощо). А вирізати прокладку можна звичайними коронками по гіпсокартону з відповідними розмірами. Приблизно — 78×50 мм.

Як замінити верхню опору амортизатора Ауді 80 Б3, Б4

Заміна виконується за стандартною процедурою, яка не потребує зайвих коментарів та всім добре відома. Проте ось невеличкий звіт, аби внести ясність у тонкощі заміни.

Поки машина стоїть на землі, зриваємо колісні болти та верхнє кріплення стійки амортизатора — накидний ключ на 22 мм та шестигранник на 7 мм.

Піднімаємо машину на домкраті, знімаємо колесо та наносимо аерозольне мастило на болти поворотного кулака, стійку стабілізатора та наконечника рульової тяги.

Відкручуємо стійку від поворотного кулака, відкручуємо наконечник тяги та випресовуємо палець знімачем, або іншим методом. Краще знімачем, але потрібно слідкувати за пильовиком, аби його не пошкодити.

знімач

Можна діставати стійку у зборі.

амортизаторна стійка Ауді 80

Кріпимо стяжки для пружин, стискаємо пружину.

стяжки пружини

Відкручуємо саме ту гайку кріплення опори.

опора ауді 80

Знімаємо опору та верхню тарілку пружини. Якщо пружина в нормі, даємо їй спокій.

Важливо перевірити стан пильовиків та відбійників амортизатора. Якщо вони мають значні потертості, тріщини, або зовсім у хламі, треба їх замінити. 

пильник

Нові чохли та демпфери у зборі продають під номерами BOGE 89-042-0, KYB 915415, Monroe pk076.

Знімаємо стару опору за допомогою приблуди або стандартного VAG-івського ключа, ретельно очищуємо верхню тарілку пружини, центруємо її з самою пружиною.

ключ

Тепер можна встановлювати нову опору. Але перед цим змастити різьби консистентним мастилом.

опора стійки ауді 80

Затягуємо гайку, знімаємо стяжки з пружини.

Ставимо стійку у зборі на місце, пам’ятаючи про гумову прокладку під верхню тарілчасту шайбу. 

прокладка тарілки ауді 80

Моменти затяжки кріплень вказані на схемах вище. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *