Купляємо Рено Дастер з пробігом: проблеми та поломки

Цей паркетник відмінно зарекомендував себе в Україні як надійний, недорогий, невибагливий автомобіль для повсякденної експлуатації. Renault Duster з пробігом за 100 тисяч км і сьогодні затребуваний на вторинному ринку. Утім, під час вибору конкретного екземпляра варто придивитися до досвіду володіння та характерних поломок, косяків і вроджених хвороб. Принаймні, щоб не купити відвертий мотлох.

Кузов Renault Duster. Куди дивитись

Лаяти паркетник на платформі Рено Логан за слабкий кузов несправедливо. Це не рамний позашляховик, але все ж додати трохи жорсткості кузову не завадило б. Що, власне, і зробили після рестайлінгу першого покоління у 2015 році;

Renault Duster 2015
Нехай і паркетник, але з легким бездоріжжям Renault Duster теж справляється

Однак і це не до кінця врятувало силову структуру кузова від зайвої крихкості на швах. Особливо під час навантажень на кручення. Коли ми вивішуємо заднє колесо на бездоріжжі, не виключений перекіс силової структури кузова. Це загрожує кількома неприємностями. По-перше, перекошується рамка дверцят багажника, що закінчується розповзанням зварних швів.

duster
Кузов часто перекошує, якщо вивісити колесо на нерівностях. з 2015 року цю болячку частково усунули

Дуже чітко це можна побачити на шві, який з’єднує панель даху з чвертю, задньою боковиною. Якщо в цьому районі виявимо тріщину на поверхні фарби, кузов піддавався знущанням на бездоріжжі, однозначно.

 

По-друге, ознака кузова, що зіграв, може бути ще більш неприємною. Рамка лобового скла втрачає геометрію, що призводить до появи розмашистих тріщин на цьому самому склі. Тож якщо бачимо тріщину на склі Дастера без явного відколу від потрапляння каменю, маємо справу з поведеним кузовом. Так, це не критично, але номінальну жорсткість кузов уже втратив. На жаль, рідкісний екземпляр Renault Duster з пробігом 120-140 тисяч зможе похвалитися відсутністю тріщин на швах і склі.

Renault Duster арки
Пухкі арки на гравійці можуть завдати неприємностей

Після рестайлінгу, а пізніше після зміни поколінь, кузов став дещо жорсткішим. Але не усунув ще один вроджений косяк. Широкі, пухкі колісні арки мають шикарний вигляд. Однак у них є один мінус – дорожній піскоструй з-під передніх коліс прагне геть стерти фарбу на порогах і задніх крилах.

Щоб цього уникнути, потрібно подалі заховати штатні передні бризковики і встановити нормальні, широкі, які захищали б кузов від піску і пилу.

брызговики Renault Duster
Єдиний шанс уникнути відколів на задньому крилі – встановити широкі бризковики

Рятує тільки те, що кузов у Renault Duster оцинкований. Якщо фарба і сколюється, то у водія є якийсь час, щоб заґрунтувати і зафарбувати скол ще до появи іржі. Якщо з цією справою затягнути, поява жучків на кузові неминуча. Це саме, до речі, стосується і капота.

Щоправда, меншою мірою, оскільки передня кромка панелі капота розташована доволі високо, усю принадність дорожнього пилу, піску та дрібного каміння змушена відчути решітка радіатора і нижня накладка бампера, що робить вигляд, ніби вона з алюмінію. Що стосується нижньої накладки, нічого крім втрати естетичної привабливості оббита сріблянка з пластику не принесе.

Чого не скажеш про решітку радіатора. Є небезпека зловити пару дрібних каменів радіатором. Річ у тім, що комірки решітки доволі великі, за несприятливого збігу обставин дрібний камінчик може запросто пошкодити стільники радіатора. Неприємна ситуація, особливо далеко від цивілізації. Вирішити це питання можна, встановивши з тильної частини решітки дрібну сітку. Так роблять багато власників Дастерів.

Ще одна біда кузова Renault Duster – прихована корозія. У більшості випадків вона з’являється під декоративними накладками на дверях багажника, на порогах, під ущільнювачами в роз’ємі дверей. Найбридкіше те, що про появу іржі ми дізнаємося вже тоді, коли осередок корозії розрісся і залишив межі декоративної накладки або ущільнювача. І це відбувається вже на тому етапі, коли від цинку не залишається і сліду. Вихід один – знімати накладку на багажнику, зачищати і обробляти уражені корозією місця.

А щоб далі це неподобство не повторювалося, під декоративну пластину на дверях багажника підкладають гумовий ущільнювач або спінену самоклейку. Для цього спочатку знімається пластикова внутрішня панель п’ятих дверей (тримається на 8 кліпсах).

Потім відкручуємо п’ять гайок самої декоративної накладки і знімаємо її, акуратно потягнувши на себе, долаючи опір ще чотирьох пластикових заглушок. Обробляємо пошкодження, зафарбовуємо і лакуємо. Після цього проставляємо між дверима і хромованою накладкою гумовий ущільнювач у тих місцях, де накладка мала контакт із металом дверей. Більше ця проблема нас турбувати не буде.

Схожа ситуація і з потертостями на порогах, у отворах дверей. Під час руху двері трохи грають в отворі, тому пісок і пил, що потрапили під ущільнювач, працюють як абразив. Вони швидко стирають лак і фарбу до цинку. Якщо проґавити цей момент і не зафарбувати вчасно пошкодження, іржаві смуги вздовж порога гарантовані.

І, звісно, незалежно від пробігу краще відразу після купівлі обробити приховані порожнини лонжеронів, порогів, силові короби днища антикорозійним засобом. Мовіль – недорогий і ефективний помічник у цій справі. Після цих доробок до кузова навряд чи виникнуть претензії щодо стійкості до корозії.

І ще одне зауваження, що частково стосується кузова. Обов’язково зверніть увагу на таку, здавалося б, дрібницю, як герметичність форсунок омивача. На рестайлінговому Дастері, після 2015 року випуску, фіксація форсунки омивача виконана вже по-людськи.

У дорестайлінгових версіях часта проблема – витік омивної рідини під капот, на двигун. І добре б, якби просто на двигун, але форсунка розташована прямо над котушками запалювання. Ланцюжок несправностей виходить доволі цікавим;

Рідина капає на котушку, котушка виходить з ладу, двигун троїть, ЕБУ не привчено відключати неробочий циліндр, тому весь бензин з цього циліндра прямо йде в каталізатор. А він цього не любить і незабаром помирає. У результаті через таку дрібницю водій потрапляє тисяч на 5-7 гривень.

Renault Duster
Через форсунку омивача, що протікає, цілком може вийти з ладу каталізатор

Проблеми трансмісії та ходової Renault Duster

Незалежно від того, який двигун встановлено під капотом Дастера, зчеплення потребує пильної уваги. До пробігу 100 тисяч, найімовірніше, диск зчеплення вже було замінено. Хоча основна проблема навіть не у фрикційних накладках, а у пружинах, демпферних на диску і притискних у кошику. При першій же можливості їх краще замінити на щось більш гідне. 

сцепление Renault Duster

На пробігу за 100 000 км на Renault Duster, напевно, мінявся і вижимний підшипник. Особливість Дастера в тому, що за реношною схемою тут стоїть вижимний підшипник в одному корпусі з гідроциліндром приводу зчеплення.

Спірне рішення щодо надійності, але вибирати не доводиться. Вижимний, як правило, вмирає вже до 60-70 тисяч, хоча деякі водії примудряються зберігати його і до 120 тисяч пробігу;

Якщо ми маємо намір хоча б зрідка з’їжджати з асфальту, потрібно продумати систему захисту кардана, роздатки, редукторів і коси дротів для ввімкнення муфти у версії Дастер 4х4. Штатний захист нікуди не годиться. Звичайно, не забуваємо і про захист картера двигуна.

До ходової особливих питань не виникає, як і до трансмісії. Завдяки доопрацюванням 2013 року ліквідовано практично всі дитячі хвороби як повнопривідної версії, так і передньопривідної. За винятком зчеплення, про яке ми вже говорили.

Навіть автоматична КПП DP0 поводиться дуже гідно. Автомат витривалий і проблем не доставить, а його ресурс оцінюють в межах 250-300 тисяч км до капремонту. Щоправда, АКПП не любить працювати на холодну, тому взимку його потрібно попередньо прогрівати. І раз на 90-100 тисяч пробігу повністю міняти масло.

У перших версіях Renault Duster механічна коробка ерепенілась і прагнула скинути всю оливу. Це відбувалося, як правило, через неякісні штатні сальники. Пізніше інженери вжили заходів, і після 2013 і 2015 рестайлінгів механічна коробка стала працювати по-людськи.

кпп Renault Duster
Механічна коробка передач на перших серіях Дастера поводилася погано. Пізніше виправилася

На Renault Duster, які часто стрибають по бездоріжжю, в обов’язковому порядку потрібно звертати увагу на стан кардана і хрестовин. Зрозуміло, це стосується повнопривідної версії. Штатна хрестовина не відрізняється витривалістю, а під час її заміни багато хто з майстрів не балансує кардан. Що веде до вібрацій і ризику руйнування хрестовин просто на ходу.

крестовины
За хрестовинами потрібен неабиякий догляд

Оптимальний вихід – посилені хрестовини з маслянками для змащення плюс балансування. Тоді кардан відпрацює ще більше 120-150 тисяч км.

До муфти ввімкнення повного приводу питань немає. Але це стосується машин після 2013 року випуску. До цього 4х4 глючив доволі часто. Проблема виявилася зарита глибоко в електронному блоці управління. Тільки після інженерного доопрацювання прошивки муфта стала працювати практично ідеально.

У мурзилці до Дастера не вказано, що необхідно міняти мастило в роздавальній коробці і редукторі заднього моста. А даремно. Тому що з заводу часто йшли машини з поганою оливою і заниженим рівнем. Трансмісійку потрібно міняти одразу після купівлі і потім кожні 75-80 тисяч. У цьому разі роздатка і редуктор відпрацюють відмінно.

До підвіски та її надійності питань немає. Ба більше, рідкісний сучасний автомобіль зможе похвалитися такою періодичністю заміни елементів:

  1. Стойки стабілізатора мінятимемо аж через 70 тисяч пробігу, як і втулки, та кульові опори.;
  2. Задні амортизатори, стабілізатор, втулки і сайлентблоки відпрацюють всі 100-110 тисяч км.
  3. Передні стійки, ступінчасті підшипники, сайлентблоки легко протягнуть більше 120 тисяч.
подвеска Renault Duster
Претензії до підвіски виникають рідко

Це мінімальні пробіги. Історія знає такі Дастери, які відходили на рідній підвісці по 150-170 тисяч км без будь-яких замін. Власне, ціни на запчастини підвіски Renault Duster в Україні в межах розумних, тому не доводиться колгоспівувати шарові на старі важелі, раціональніше купити нові в зборі.

Як ходять мотори Renault Duster

Цілком пристойно ходять. Хоча на старих турбодизелях об’ємом 1,5 л були помічені проблеми. Перша – пристрасна любов цього мотора до якісної солярки. Якщо лити всяку погань, п’єзофорсунки накажуть довго жити на смішному пробігу близько 30-40 тисяч. І ще цей мотор не любить брудного мастила, тому потрібно привчати себе до заміни мастила і фільтрів кожні 7 тисяч км. В іншому разі накриється картридж турбокомпресора, а його ресурс не менше 200 тисяч.

На рестайлінговому 109-сильному дизелі, в принципі, проблеми ті самі. Однак цей мотор має привабливіший вигляд, оскільки має змінну геометрію турбіни та фільтр сажі. Сажовик протримається без ремонту до 200 тисяч км, а форсунки в цьому моторі не такі ніжні, як у дорестайлінговому. Краще купувати дизельний Дастер з пробігом саме з цим двигуном.

Бензинові мотори не такі популярні в Україні, але і вони зарекомендували себе непогано. По-перше, море запчастин, оскільки двигуни К4-М і F4-R ставляться на багато реношних моделей. Обидва мотори, щоправда, гнуть клапани під час обриву ременя ГРМ, але публіка все ж більше довіряє 2,0-літровому бензиновому мотору. При купівлі Дастера з цим двигуном потрібно звернути увагу на систему зміни фаз;

У разі використання дешевих олив фазообертач закінчується вже до 80 тисяч. Визначити його стан можна за звуком – є дизельний скрекіт, з фазообертачем біда, можна скидати ціну. У разі неакуратного використання дволітровий двигун може захворіти на мастиложор. Причина в маслознімних кільцях. Якщо вони заляжуть, зросте витрата масла вже до 160 тисяч пробігу. Причому на старих чавунних блоках циліндри можна було розточувати (500 тисяч км), на нових алюмінієвих – тільки гільзувати тисяч через 300..

блок Renault Duster
Старі блоки можна було розточувати. Нові, алюмінієві, тільки гільзувати

Є спільні проблеми в обох бензинових моторів:

  1. Повітряний фільтр занадто маленький, часто забивається, як і система вентиляції картера.
  2. Ненадійні ролики приводного ременя генератора, ГУР і кондиціонера.
  3. Кришка клапанів може потіти мастилом через неправильне затягування або вичавлену прокладку.
  4. Хилі прокладки корпусу дросельного вузла.

З 2015 року на Renault Duster стали встановлювати ніссанівський мотор Н4-М і ці неприємності, начебто, відійшли на другий план. Привід ГРМ у цьому моторі – ланцюговий, надійніший, тут немає гідрокомпенсаторів, тому цей двигун цінується більше.

Renault Duster

Мінімум електроніки, міцна і надійна платформа від Рено Логан, гарний вибір моторів, два типи приводу, дві коробки передач – що ще потрібно, щоб купити недорогий б/в автомобіль на кожен день. А ціни на Renault Duster з пробігом в Україні починаються з позначки 4,5 тисячі доларів за гідні екземпляри 2008-2013 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *