Check Engine на Форд Фокус 2: без паніки

На приладовій панелі блимає або горить Check Engine. Мало кому це вселяє оптимізм. Втім, і панікувати нема рації. Лампочка Чек Енжин на Форд Фокус другого покоління загоряється нерідко, але трагедії в цьому немає. Майже в 90% випадків спрацьовування аварійної лампи спричинене дрібними причинами, їх можна ліквідувати голими руками. Так, іноді трапляються серйозні поломки, але ми постараємося охопити якнайширше коло несправностей Ford Focus 2, через які горить чек.

Check Engine, що це таке взагалі

Що таке Чек двигуна, мабуть, знають усі: паніка, холодний піт та попередній підрахунок збитків на ремонт. Але драматизувати не будемо, доки не з’ясуємо причину, а з’ясувати її без досвіду досить складно. Чому спалахнув чек?

Електронний блок управління двигуном контролює сотні датчиків на шасі, кузові, в салоні та в моторі. Як тільки він отримує некоректні дані, дані, які не збігаються з прошитими в пам’яті комп’ютера номіналами, ЕБУ намагається розв’язувати проблему, не відволікаючи водія.чек двигателя
Ось він, завжди непроханий значок

Наприклад, раптово підвищився рівень СО у відпрацьованих газах і перевищив допустимі 0,5%. Система самодіагностики Форд Фокус 2 відразу надсилає запити на датчики каталізатора і датчики паливної системи. Зчитує їх показання і якщо все гаразд, коригує пропорції паливоповітряної суміші, щоб привести вихлоп у норму.

Але якщо хоча б один із датчиків не відповідає на запит, система включає лампочку Check Engine: вибач, брате, розбирайся сам. Доводиться розбиратися.

Загорівся Чек, що робити

Не панікувати. На старих карбюраторних двигунах ця зловісна лампочка в основному сигналізувала про несправності системи живлення та запалювання, в основному карбюратора.

Але часи змінювалися і електронних систем ставало дедалі більше, тому на сучасному Ford Focus 2 Check Engine може говорити про будь-який збій у трафіку даних систем управління — від пробитого високовольтного дроту, до збою в системі рециркуляції відпрацьованих газів.компьютерная диагностика
Не завжди вдається скористатися комп’ютерною діагностикою

Десь у полі, за сто верст від цивілізації, ми не зможемо провести якісну діагностику. Тому розглянемо найгірший варіант розвитку подій — поле. Ітимемо від простого до складного і, якщо пощастить, зможемо знайти причину несправності самотужки, без складного діагностичного обладнання. Вперед.

Експлуатаційні рідини

мало бензина
Низький рівень палива в баку може спричинити сигнал “Перевірте двигун”

Як не дивно, Check Engine може спалахнути навіть через малий рівень палива і навіть тоді, коли контрольна лампа резерву ще й не думає спалахувати. Все просто, ми надто різко увійшли в поворот, автомобіль нахилився, поплавок у баку опустився і система вже надіслала сигнал на ЕБУ про критичну кількість пального.

Рішення: заправляємо повний бак (або хоча б більше половини), чек повинен згаснути. У крайньому разі скидаємо мінусову клему з акумулятора і надягаємо знову. Помилка, швидше за все, усунеться.

уровень масла
Вимірюємо рівень оливи правильно

Низький рівень моторної оливи також призводить до активації лампи. Відкриваємо капот, даємо олії стекти і щупом контролюємо рівень. При необхідності доливаємо масло, чекаємо хвилин 15-20, запускаємо двигун і, якщо справа була в маслі, Check Engine згасне.

Це в тому випадку, якщо жодних проблем з двигуном у нас немає — витрата палива в нормі, тяга і динаміка в порядку, нічого не тече і не гуркотить, нормальний пуск і перегрівання мотора.

Свічки, високовольтні дроти та котушка запалювання

свечи форд фокус
Часто буває достатньо замінити свічки, щоб чек погас.

Найчастіше чек горить чи блимає під час пропуску утворення іскри. Наші дії:

  • перевіряємо іскру на наявність на всіх чотирьох циліндрах;
  • перевіряємо котушку запалювання, для цього потрібний мультиметр;
  • перевіряємо на пробій високовольтні дроти;
  • якщо є під рукою тестер для свічок, чудово, перевіримо і свічки.
катушка фокус
Котушка запалювання другого ФокусаЦей букет неприємностей виникає найчастіше після сильного дощу або відвідування надто сумлінної автомийки. А якщо мили двигун напередодні, то взагалі сумніватися не доводиться, вода потрапила на свічки, в котушку і залила дроти.

У цьому випадку двигун може троїти, будуть провали при розгоні, плавають холості оберти. Достатньо просушити все це господарство, як помилка зникне. У крайньому разі, доведеться замінити свічки та високовольтні дроти.

Паливний насос, фільтр та форсунки

форсунки форд
Паливна рампа з форсунками

Проблема якості палива загалом стоїть досить гостро. Чек може спалахнути просто через погане паливо, а воно вже викличе збої в цілій армії датчиків системи живлення. Погане, брудне паливо завжди можна злити та заправитися хорошим, але форсунки, фільтри та насос доведеться перевіряти та чистити при необхідності окремо. Перевіряємо по черзі:

  • забитий паливний фільтр знижує тиск у рампі, тому ЕБУ реагує на це лампою Check Engine, що світиться, вихід — заміна паливного фільтра;
  • несправності насоса також викликають падіння тиску в системі, перевірити тиск палива на Фокусі просто, але для цього потрібний манометр.;
  • нестача кількості палива в камері згоряння може бути викликаний самими форсунками, вихід — промиваємо форсунки своїми руками, але краще це зробити на стенді СТО, заразом там оцінять їх стан і продуктивність з високою точністю;
  • нещільно закрита кришка бензобака, найбанальніша причина, але вона викликає розгерметизацію системи живлення, падіння тиску та індикацію Check Engine.

Інші датчики та каталізатор

Каталізатор та лямбда-зонди нерідко стають причиною активності лампи чек двигуна. Особливо страждають від цього Фокуси із серйозним пробігом. Каталізатор не є вічним і має свій ресурс.

clogged catalytic converter
Каталізатор, що вийшов з ладу

Передбачити виникнення проблеми просто — зазвичай нейтралізатор може пройти близько сотні тисяч кілометрів, якщо паливо було добрим, то й усі 130. Отже, якщо пробіг великий, то з ймовірністю причиною може стати саме каталізатор. Це стосується і датчиків кисню.

Перебої в роботі датчика масової витрати повітря обов’язково призведуть до появи помилки. Перевірити ДМВП на Фокусі також нескладно. Для цього буде потрібно лише мультиметр і елементарні знання номінальних значень.

Скидаємо помилку Check Engine на Форд Фокус

Скидаємо помилкуЗвичайно, це не розв’язання проблеми, але такий метод може допомогти відновити статус кво після виконаної роботи в тому чи іншому напрямку. Як ми вже говорили, достатньо зняти мінусову клему акумулятора, а потім встановити її на місце. Чек погасне і більше не спалахне в тому випадку, якщо ми знайшли і ліквідували проблему.

В іншому випадку дорога наша лежатиме в діагностичний центр для повної та детальної перевірки стану автомобіля. Там нам точно вкажуть на причину та підкажуть подальші дії. Нехай Check Engine турбує вас якомога рідше, добрих усім доріг і гарного палива!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *