Заміна ременя ГРМ Шкода Фабія 5J 1,4 16 кл BXW
Заміна ременя ГРМ Шкода Фабія 5J 1,4 16 кл BXW

Заміна ременя ГРМ Шкода Фабія 5J 1,4 16 кл BXW

Сімейство 1,4-літрових двигунів (BXW), які використовувалися альянсом VAG, у тому числі і на Шкоді Фабія другого покоління, визнані досить надійними. Дехто примудрявся пройти на них до капремонту до 350 тисяч. Однак це не скасовує систематичний догляд за двигуном. У тому числі і своєчасну заміну комплекту приводу ГРМ Skoda Fabia.

Коли міняти ремені приводу ГРМ Skoda Fabia 1,4 BXW

 

«Ремені», тому що їх два — один рухає розподільний вал випускних клапанів, другий обертає розподільний вал на впуску через шків на першому розподільному валі. Продаються комплектом разом з роликами. Теоретично роликів чотири, але на більшості автомобілів, які потрапляють до нас, три ролики.

схема грм
Принципова схема розміщення роликів у приводі розподільних валів на моторах сімейства BXW: 1 – Ремінь приводу ГРМ основний; 2 – Обвідний; 3 – Шків помпи; 4 – Натяжний ролик основної передачі; 5 – Ремінь, що з’єднує розподільчі вали; 6 – Натяжний ролик з’єднувальної передачі; 7 – Обвідний ролик; 8 – Шків ременя на колінвалі.

Регламент заміни приводу ГРМ від виробника – 120 тисяч км пробігу. З огляду на якість запчастин на нашому ринку інтервал варто було б скоротити. Хоча б до 80 000 км. Для Skoda Fabia передбачено також регламентні перевірки стану ременів. Їх потрібно проводити через 25-30 тисяч кілометрів або раз на два роки.

ремень ГРМ Skoda
Ремінь ГРМ Skoda Fabia вже почав розшаровуватися на пробігу 82 тисячі кілометрів.

Перші ознаки зношування ременів видно неозброєним оком:

 1. Розшарування гумоматеріалу.
 2. Поява тріщин і задирів.
 3. Руйнування зубів на ременях.
 4. Сліди масла, антифризу або палива на поверхні ременів.
ремень ГРМ Skoda
Ремінь приводу навісного обладнання із пробігом близько 100 тисяч. Теж під заміну.

У результаті — перевіряємо стан обох ременів кожних 25 тисяч, а заміна буде потрібна вже до 80-85 тисяч пробігу в залежності від умов експлуатації.

Помпа змінюється в міру потреби, але досвідчені водії намагаються її замінювати кожну другу заміну ременів ГРМ, тобто через 140-160 тисяч, якщо до неї наразі немає претензій.

ремень ГРМ Skoda
У більшості випадків помпа не потребує заміни 150-160 тисяч км, а то й більше.

Що потрібно, щоб поміняти ремінь ГРМ Skoda Fabia 1,4 BXW

 

Сама процедура не складніша, ніж заміна ременя ГРМ на Деу Ланос, незважаючи на два ремені замість одного. З усім тим, нам знадобиться пара додаткових пристосувань. Зокрема, пристрій для блокування обертання розподільних валів і 12-гранна головка на 21 мм для болта шківа колінвала. Без неї ніяк.

ремень ГРМ Skoda
Крім того, бажано замінити болт кріплення шківа навісного обладнання. Принаймні виробник на цьому наполягає.

Пристосуванням це назвати складно, оскільки воно складається з двох шпильок діаметром 8 мм. Або двох болтів такого діаметра. Добре, якщо є можливість використовувати кондукторну плиту на відстані між центрами отворів 48 мм. Вона не дозволить помилитися при установці проміжного ременя.

ремень ГРМ Skoda
Шпильки з кондуктором від VAG, але таку приблуду можна виготовити і самому.

Чому це потрібно і чому важливо. Дуже часто, навіть майстри з досвідом, нехтують блокуванням розподільних валів, а в результаті отримують проміжний ремінь, що провисає у верхньому струмку. На цій ділянці він повинен бути натягнутий, якщо прослаблений, втратимо збіг міток мінімум на один зуб.

Криміналу не буде, але фази газорозподілу будуть зміщені, а робота двигуна на низьких оборотах буде некоректною, можливі провали та троїння. Це поширена помилка, тому на цьому ми загострюємо особливу увагу.

ремень ГРМ Skoda
Саморобний фіксатор із шпильок 8 мм та кондукторної плити.

В іншому жодного клопоту із заміною більше не буде. Практика показує, що демонтаж захисту двигуна та правої подушки займе більше часу, ніж сама заміна. В цілому нам знадобиться лише стандартний набір інструментів, новий комплект приводу ГРМ (ремені, ролики, комусь помпа та антифриз) та близько години вільного часу.

Змінюємо ремінь ГРМ Шкода Фабія 1,4 BXW своїми руками

 

Перед початком роботи непогано було б ознайомитися із заводським мануалом, але якщо його немає, ми намагатимемося заповнити цю прогалину. Тим більше, що у мануалі є кілька зайвих процесів, без яких можна обійтися. Перевірено практично.

Роботу виконуватимемо за таким алгоритмом:

 1. Спочатку доведеться зняти праве переднє колесо і отримати доступ до шківів розподільного валу. Швидше за все, доведеться зняти ще й бризковик із підкрилком.
 2. Встановлюємо під піддон двигуна підставку. Нам потрібно зняти навантаження із правої опори. Піднімаємо домкратом двигун, ставимо підставку з дерев’яною підкладкою і акуратно опускаємо на неї картер.ремень ГРМ Skoda
 3. Відстібаємо засувки і знімаємо кожух приводу ГРМ.
 4. Відкручуємо праву опору двигуна – три болти з боку блоку та гайка з боку лонжерону, головка на 16 мм.ремень ГРМ Skoda
 5. Знімаємо кронштейн опори, відкрутивши чотири болти великих і один зліва, поменше.ремень ГРМ Skoda
 6. Отримуємо доступ до ременів приводу розподільних валів.
 7. Виставляємо колінвал у положення верхньої мертвої точки такту стиснення першого циліндра. Для цього провертаємо вал за допомогою воротка та головки на 21 мм. У жодному разі не провертаємо двигун за допомогою розподільних валів, тільки болтом шківа колінвала.ремень ГРМ Skoda
  Встановлюємо шків за міткою на корпусі нижнього кожуха ременів ГРМ.ремень ГРМ Skoda
 8. Зриваємо болт кріплення шківа колінвала. Якщо є помічник, просимо його натиснути на педаль гальма при включеній п’ятій передачі, щоб заблокувати вал. Як варіант можна втиснути викрутку між ребрами охолодження гальмівного диска і спробувати зірвати болт таким чином. Однак після цього необхідно буде перевірити збіг міток на шківі.ремень ГРМ Skoda
 9. Якщо мітки на шківі колінвала та корпусі збіглися, встановлюємо пристрій для блокування розподільних валів, як показано на фото.ремень ГРМ Skoda
 10. Знімаємо ремінь приводу допоміжного обладнання, провернув натяжний ролик за центральний болт. Коли отвори в припливі корпусу ролика та блоці циліндрів збігатимуться, вставляємо в отвір свердло або гвинт діаметром 3-4 мм.ремень ГРМ Skoda
 11. Спокійно знімаємо ремінь приводу генератора та сам шків, болт вкручуємо на місце.ремень ГРМ Skoda
 12. Знімаємо нижню частину кожуха приводу ГРМ.ремень ГРМ Skoda
 13. Так само послаблюємо натяг основного ременя ГРМ за допомогою провороту натяжного ролика, знімаємо ремінь.ремень ГРМ Skoda
 14. Аналогічно послаблюємо натяжний ролик проміжного ременя, знімаємо їх.ремень ГРМ Skoda
 15. Очищаємо блок від бруду, знімаємо старі ролики, встановлюємо нові. Якщо в комплекті є обвідний ролик на кронштейні, ставимо і його.ремень ГРМ Skoda
 16. Уважно ставимося до натягу проміжного ременя — верхня гілка має бути натягнута при встановлених стопорах, а мітки колінвала при цьому — збігатися.
  Усі ремені ГРМ встановлюються написами до себе, це визначає напрямок обертання!
  ремень ГРМ Skoda
 17. Встановлюємо нові ремені, натяжні ролики, поєднуючи мітки на корпусах.
 18. Затягуємо кріплення натяжних роликів.ремень ГРМ Skoda
 19. Видаляємо фіксатор розподільних валів і кілька разів провертаємо колінвал воротком і головкою на 21. Переконуємося в тому, що мітки на шківі приводу колінвалу та розподільних валів збіглися точно.ремень ГРМ Skoda

Збірку проводимо у зворотній послідовності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *