Заміна термостата на Деу Нексія 8 кл. G15MF
Заміна термостата на Деу Нексія 8 кл. G15MF

Заміна термостата на Деу Нексія 8 кл. G15MF

Найпопулярніший двигун на Нексії, майже опелівський G15MF, відрізняється витривалістю та величезним за сучасними мірками ресурсом. Є екземпляри, які проїжджали до 350 тисяч кілометрів без капіталу. А ось без заміни термостата на Нексія 1,5 8 кл. з мотором G15MF мало хто може протягнути і 100-120 тисяч.

Коли міняти термостат Daewoo Nexia 1,5 л і який краще

 

Цей двигун, G15MF, родом із минулого століття. Тому довге життя та гарний ресурс йому забезпечені. Практично всі запчастини по поршневій, головці блоку, паливній системі та системі охолодження мають відмінну витривалість. Є нюанси з ергономікою проведення ремонтних робіт, тому на СТО за заміну термостату, наприклад, просять щонайменше 500-800 гривень та три години часу.

замена термостата нексия
Суть операції зрозуміла. Так, або приблизно так її проводять на СТО

Ті, хто їздять на Нексії, навряд чи зможуть дозволити собі розкидатись тисячами гривень, тому ми пропонуємо замінити термостат самостійно. Зекономимо гроші, а заразом перевіримо стан приводу газорозподільного механізму, помпи і проведемо інспекцію блоку та головки на предмет течі олії. У двигуна G15MF таке трапляється часто.

Ресурс рідного термостату, як показує практика, може наближатися до 170-180 тисяч пробігу. А може, і набагато менше, все залежить від заводу, на якому збиралася Нексія. Також важливо, який термостат був встановлений спочатку. І, головне, як встановлено.

Який термостат ставити на Нексію з мотором G15MF 8 кл.

 
термостат нексия
Температура початку відкриття клапана термостата обов’язково вказується на корпусі

У продажу є кілька видів термостатів та кілька брендів. Спочатку визначимося з температурою спрацьовування (початком відкриття) термоклапан. Ось варіанти:

 • 72 °С;
 • 82 °С;
 • 87 °С;
 • 92 °С.

Звичайно, чим пізніше відкривається термостат, тим краще прогрівається антифриз, оскільки він не потрапляє в основний радіатор охолодження і добре гріє радіатор пічки.

термостат нексия
У комплекті з вкладишем термостата порядний виробник покладе прокладку ущільнювача. Якщо її немає, доведеться ставити стару, що небезпечно

Більшість наших водіїв ставлять термостати із температурою відкриття 92 градуси. За фактом він починає відкриватися за 88-89 градусів, що цілком прийнятно для наших погодних умов і кислих зим.

Також температура антифризу істотно впливає на витрату палива.

Ось тільки деякі дані, зібрані з декількох бортових комп’ютерів Daewoo Nexia 1,5 л:

 • від 40-60 °С  – 11,2 л/100км;
 • від 60-75 °С – 9,8 л/100км;
 • від 76-90 °С – 8,2 л/100км;
 • від 91-98 °С – 6,3 л/100км.

Отже, якщо ми помітили погане прогрівання двигуна або відстежили графік роботи термостата за допомогою сканера, і він не вписується в номінал, міняємо термостат.

график
На графіку сканера явно видно різниця між роботою нового та несправного термостата

Бренди, артикули та ціни термостатів для двигуна G15MF Нексія

 

Перед встановленням нового термостата багато хто рекомендує перевіряти температуру початку спрацьовування термоклапану. Також необхідно перевірити, наскільки щільно закривається і наскільки широко відкривається клапан. Все це робиться просто, використовуючи ємність з водою і термометр.

термостат нексия

Навіть якщо ми дуже довіряємо бренду, все одно перевірку краще провести, оскільки роботи із заміни термостату чимало. Якщо щось піде не так, буде шкода витраченого часу та грошей. Ось що пропонує нам ринок:

 • термостат Gates TH00388G1, 88 градусів, ціна 170 гривень;
 • французький Calorstat by Vernet TH4898.92J, лідер продаж, 92 градуси, ціна 200 гривень;
 • Calorstat by Vernet TH4898.87J, на 87 градусів, 180 гривень;
 • Wahler 3017.87D2, 260 гривень, на 87 градусів;
 • Wahler 3017.92D2, відповідно, на 92 градуси;
 • Mahle TX 1 92D и Mahle TX 1 87D, ціна близько 320 гривень;
 • польський Maxgear 67-0019, недорогий й якісний, 92 градуси, 130 гривень;
 • типу оригінальний General Motors 96143939, 300 гривень;
 • Behr Hella TX 1 92D — найдорожчий, але не найнадійніший, ціна 380 гривень;
 • MotoRad 202-88 — найдешевший (90-100 гривень), але непоганий.

Є й інші варіанти, але відгуків про них або зовсім немає, або краще їх не читати.

корпус термостата нексия
У деяких випадках доводиться докуповувати корпус термостату. Наприклад, якщо у ньому утворилася тріщина чи скол дома усадки патрубка. Ось його каталожний номер.

Міняємо термостат Daewoo Nexia 1,5 на моторі G15MF

 

Проблема в обслуговуванні мотора G15MF, зокрема корпусу термостата і самого термостата в тому, що дістатися до них можна тільки в тому випадку, якщо зняти кожух ременя ГРМ. А він без демонтажу шестерні приводу розподільного валу, звичайно, не зніметься.

корпус нексия
Щоб зняти корпус термостата за правилами, необхідно розібрати половину двигуна. Ми цього робити не будемо.

Тут потрібно вибрати один з варіантів — або міняти термостат Деу Нексія з демонтажем ременя ГРМ і кожуха повністю або з частковим зняттям кожуха. Перший варіант підійде для тих, у кого ремінь приводу ГРМ дихає на ладан і його потрібно міняти у будь-якому випадку. Ну чи помпа вимагає заміни разом із роликами. Роботи дуже багато, може піти години три чи чотири.

Другий варіант набагато ефективніший за витратою часу, але тут потрібен певний досвід або, принаймні, дотримання цієї технології:

 1. Охолоджуємо двигун, відкручуємо кришку розширювального бачка, підставляємо під радіатор ємність для зливу антифризу. Так, його треба зливати у будь-якому випадку.сливаем антифриз
 2. Відкручуємо зливальний кран і чекаємо, поки весь антифриз стіче в ємність.
 3. Знімаємо корпус повітряного фільтра разом із патрубком, відключаємо всі шланги, що ведуть до нього.корпус фильтра
 4. Головкою на 10 мм відкручуємо болти, що кріплять кришку кожуха ременя ГРМ.кожух ремня
 5. Щоб зафіксувати ремінь ГРМ щодо приводної шестерні (шківа) розподільного валу, фіксуємо ремінь за допомогою пластикових стяжок або звичайного дроту. Робимо це надійно, щоб не збилися позначки фаз газорозподілу.шкив грм
 6. Відкручуємо шків приводу распредвала головкою на 17 мм і фіксуємо його на передній рамці в будь-якому зручному місці, щоб він не заважав, але при цьому ремінь був злегка натягнутий.
 7. Відкручуємо головкою на 10 мм два болти кріплення кожуха, простеживши, щоб жоден з них не впав, дістати їх ціла історія.два болта
 8. Акуратно, щоби не зламати кожух, відгинаємо його на себе. Навіть якщо з’явиться тріщина, її можна буде пізніше заклеїти зсередини.ремень грм нексия
 9. Накидним ключем на 12 мм відкручуємо два болти кріплення корпусу термостату. Знімаємо його, оглядаємо його статки. Часто на патрубку виникають раковини та сколи, у цих випадках краще міняти корпус.корпус термостата
 10. Виймаємо старий термостат, ретельно витираємо посадочні площини. Очищаємо їх від залишків старої прокладки чи герметика. Перевіряємо усадку ущільнювача на новому термостаті, встановлюємо його на місце.термостат на месте

Складання проводимо у зворотному порядку. При встановленні шківа розподільного валу, можливо, виникнуть труднощі. Але якщо акуратно наживити болт на місце і поступово затягувати його, все відмінно встановиться.

Перед встановленням кришки кожуха ременя ГРМ та повітряного фільтра, бажано провести пробний запуск двигуна. Переконуємося, що антифриз не підтікає, після прогрівання до робочої температури рідина починає надходити до основного радіатора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *